Prof. Giedrės Streckytės gyvenimo aprašymas

Išsilavinimas:

1968 m. baigė Vilniaus universiteto Chemijos fakultetą ir įgijo chemikės (analizinė chemija) specialybę.

1975 m. Vilniaus universitete apginta disertacija “Kai kurių metalų reakcijų su dioksikumarinais spektrofotometrinis tyrimas”. Mokslo laipsnis: gamtos mokslų daktarė (nostrifikuota 1993 m.).

2006 m. atlikta habilitacijos procedūra (darbo tema „Tetrapirolinių sensibilizatorių fotocheminiai virsmai: spektroskopiniai tyrimai“).

Pedagoginiai vardai:

1998 m. suteiktas VU docento vardas.

2008 m. suteiktas VU profesoriaus vardas.

Mokslinio-pedagoginio darbo patirtis:

nuo 1975 m. iki šio laiko VU Fizikos fakulteto Kvantinės elektronikos katedros vyr.mokslo darbuotoja.

1993 m. stažuotė Norvegijos Radžio ligoninės Vėžio tyrimo institute (Oslas, Norvegija).

1995 m. stažuotė Norvegijos Radžio ligoninės Vėžio tyrimo institute (Oslas, Norvegija).

1996 m. Lietuvos-Vokietijos bendradarbiavimo projektas. Darbas Optoelektronikos fakultete Aleno aukštojoje mokykloje (Alenas, Vokietija).

2001-2002 m. Europos Komisijos Leonardo da Vinčio programos projektai. Darbas Linčiopingo technologijos universitete (Linčiopingas, Švedija), Latvijos universitete (Ryga, Latvija).

Dalyvavimas projektuose:

1994-2000 m. VMSF mokslo programos “Lazerinė sensibilizacija navikų terapijoje” fotofizikinės dalies vykdytoja.

1995-1996 m. tarptautinio Lietuvos -Vokietijos mokslinio kontrakto (X07), finansuoto Vokietijos Mokslo ir tyrimų ministerijos, vykdytoja.

1998-1999 m. VMSF projekto “Sinergetiniai procesai kombinuotoje navikų terapijoje” (vykdyto Vilniaus universiteto Kvantinės elektronikos katedros ir Lietuvos onkologijos centro) atsakinga vykdytoja.

2000-2001 m. VMSF projekto ”Biopigmentų ir fluorescencinio žymeklio kompleksų spektroskopija” vykdytoja.

2000-2002 m. Europos Komisijos Leonardo Da Vinčio programos bandomojo projekto (vykdyto Vilniaus universiteto Kvantinės elektronikos katedros, Lietuvos onkologijos centro, Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto, Vroclavo Medicinos universiteto, Miuncheno universiteto klinikos Lazerinių tyrimų centro, ir Latvijos universiteto Biomedicinos fizikos centro) “Biomedicinos fizika įvairiuose profesinio mokymo lygiuose: nuotolinio mokymo link” atsakinga vykdytoja.

2000-2004 m. Valstybinio mokslo ir studijų fondo remiamos mokslo programos “Šviesa biomedicinoje: diagnostika ir terapija” potemės “Deguonies įtakos fotosensibilizacinių procesų specifiškumui tyrimas” vadovė.

2002 m. Europos Sąjungos Leonardo Da Vinčio programos projekto “Dėstytojų tobulinimasis: biomedicininė fizika profesiniame rengime” dalyvė.

2004 m. VMSF finansuoto projekto “Fotosensibilizuota artrito terapija: diagnostinių ir terapinių rodiklių paieška” vadovė.

2005 m. VMSF finansuoto projekto “Fotosensibilizatoriaus selektyvaus kaupimosi uždegiminiame sąnaryje tyrimai” vadovė.

2005-2007 m. Leonardo da Vinčio programos projekto “Nauja nuotolinio mokymo forma: skaitmeninis kompendiumas” atsakinga vykdytoja.

2007-2009 m. VMSF aukštųjų technologijų projekto, vykdyto drauge su KMU Kardiologijos institutu,  „Širdies struktūrų regeneracijos modelių kūrimas, naudojant kamienines ir specializuotas ląsteles bei biologinius audinius“ VU FF vykdytos dalies vadovė.

2005-2007 m. ES projekto pagal 2.5 priemonę “Biofizika: biofizikos magistrinių ir doktorantūros studijų programų kokybės gerinimui” Fizikos fakultete vykdomos projekto dalies vykdytoja.

2006-2008 m. ES projekto pagal 2.5 priemonę „Medicinos fizikos ir nanofotonikos aukštųjų studijų realizacija“ vykdytoja.

2008-2010 m. drauge su VU Onkologijos institutu vykdyto Norvegijos finansinio mechanizmo remiamas projekto “Daugiafunkcinės nanodalelės specifinei ir neinvazinei ankstyvajai vėžio diagnostikai ir gydymui“, registracijos Nr. LT0036, vykdytoja.

2010-2011 m. LMT projekto „Reumatoidinio artrito fotosensibilizuotos terapijos modelis in vitro“ vykdytoja.

Metodinis ir pedagoginis darbas:

Pagrindinių studijų studentams skaito „Aplinkos taršos tyrimo metodų“, „Lazerių biomedicininių taikymų“, „Biofizikinių technologijų“ ir „Biomolekulių ir membranų fizikos” kursus.

Publikacijos:

Per 120 publikacijų, 2 monografijų, 5 mokomųjų priemonių, 1 vadovėlio bendraautorė.

Mokslinių tyrimų sritys:

Pirminiai fotofizikiniai ir fotocheminiai procesai sensibilizatoriuose ir jų fotostabilumas; biologiškai aktyvių pigmentų, jų kompleksų su baltymais ir kai kuriais cheminiais agentais nuostovioji spektroskopija; vėžio fotochemoterapija; fotosensibilizatorių fotochemija.

Kita aktuali informacija:

2002 m. kartu su bendraautoriais už darbą “Fotosensibilizuota navikų terapija: fizikiniai, biocheminiai, ikiklinikiniai ir klinikiniai tyrimai” apdovanota Valstybine mokslo premija.

2004 m. drauge su vadovėlio “Biomedicinos fizika kolegijų studentams” bendraautoriais apdovanota Švietimo ir mokslo ministerijos paskatinamąja premija.

Nuo 1995 metų Europos Fotobiologų draugijos narė.

Mokslo populiarinimas:

G. Streckytė, R. Rotomskis. Fotosensibilizuotoji navikų terapija: mitas ar tikrovė?// Mokslas ir gyvenimas. 2001. Nr. 6, p. 22-26.

Renginių kalendorius

April 2024