Biofizikos studijos

Biofizika

Studijų programos pavadinimas: Biofizika

Valstybinis kodas: 621C72001

Studijų sritis: biomedicinos mokslai

Studijų kryptis (šaka): Biofizika

Studijų pakopa: antrosios pakopos studijų

Studijų forma: nuolatinė

Studijų programos trukmė (metais): 2

Kreditai: 120

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis: nėra

 

Studijų programos planas (2011 m.)

 

Reikalavimai stojantiesiems. Į magistratūrą priimami fizikos ir taikomosios fizikos bakalaurai.

Į magistrines Biofizikos studijas Fizikos fakultete priimami baigę bakalauro studijas ir tenkinantys bendrus reikalavimus stojantiems į Fizikos fakulteto magistratūrą.

Biofizikoje taikomi visi negyvosios gamtos aprašyme naudojami fizikos dėsniai, metodai, sąryšiai ir dėsningumai, tad į biofizikos magistrines studijas priimami baigusieji bakalaurines studijas visose fizikos srityse. Taip pat kviečiami ir tie, kurie baigė universitetines bakalaurines studijas ir kitose- ne fizikinėse studijų kryptyse ir turi pakankamą fizikinį išsilavinimą.

Primename, kad be fizikos žinių biofizikos studijose būtinos žinios ir iš kitų disciplinų – biochemijos, chemijos, gamtos mokslų, medicinos, technologijos ir t.t., todėl tiems, kurie bakalaurinėse studijose neturėjo galimybės išmokti kai kurių dalykų, teks savarankiškai padirbėti įsisavinant magistrinėse biofizikos studijose dėstomus dalykus.

Taikomoji fizika – tai optimalus rengimasis siekiant studijuoti pagal “Biofizikos” magistrinių studijų programą. Fizikos fakulteto taikomosios fizikos krypties bakalaurinėse studijose yra numatyti biofizikinės pakraipos dalykai, kuriuos patartina išklausyti rengiantis stoti į Biofizikos magistrines studijas

Taip pat priimami: Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto Moderniųjų technologijų vadybos bakalaurai išklausę biofizikinės krypties kursus:”Biofizikinės technologijos” ir “Lazerių biomedicininiai taikymai”. Neturintys šių kursų įvertinimo kviečiami pokalbiui.

Programos įvykdymo galimybės. Pagrindinius kursus ir pratybas skaito ir veda aukštos kvalifikacijos profesoriai ir docentai. Mokslinius įgūdžius magistrantai įgyja dirbdami mokslinėse laboratorijose. Studijų programoje numatyti laisvai pasirenkami kursai. Juos pasirinkdami studentai gali užpildyti žinių, būtinų pagrindinių studijų dalykams sėkmingam įsisavinimui, spragas

Baigusių programą karjeros galimybės: Baigusieji šią studijų programą gali dirbti firmose naudojančiose biotechnologinius įrenginius, pramonės įmonėse, gaminančiose biotechnologinę produkciją, maisto ir biologinės produkcijos kokybės testavimo ir kontrolės įmonėse ir laboratorijose. Taip pat gali dirbti valstybinėse institucijose, kurių veikla susijusi su aplinkosauga, ekologija, biomedicininės ir biotechnologinės įrangos ir metodikų aprobacija ir t.t.

Baigusieji šią studijų programą gali studijuoti fizikos bei biofizikos doktorantūroje.

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis: Fizikos-Biofizikos mokslų magistras.

Programą kuruoja. Biofizikos studijų komitetas. Pirmininkas Prof.R.Rotomskis.

Programa patvirtinta: Fizikos fakulteto Taryboje, Akademinėje komisijoje ir Vilniaus Universiteto Senate.

 

Renginių kalendorius

June 2022
MTWTFSS
« May   Jul »
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    

Informacija

Konferencija