Biofotonikos mokomoji laboratorija

Biofotonikos mokomoji laboratorija, 302 lab. FF

Biofotonikos mokomoji laboratorija įkurta 2007 m., siekiant ugdyti fizikos ir biofizikos studentų eksperimentinės veiklos įgūdžius darbui su tarpdisciplininiuose moksluose taikomais tyrimų metodais ir prietaisais. Didžiausias dėmesys skiriamas toms laboratorinių darbų temoms, kuriose nagrinėjama šviesos ir biologinio objekto sąveika. Biofototonikos mokomojoje laboratorijoje numatytus studijų programose darbus atlieka tiek dalis fizikos bakalauro studentų, tiek ir Gyvybės ir cheminės fizikos bei Biofizikos krypties magistrinių studijų studentai.
 
Laboratorijoje šiuo metu yra galimybė atlikti iki dešimties laboratorinių darbų iš optinės spektroskopijos ir mikroskopijos sričių. Studentai susipažįsta su nuostoviosios sugerties ir fluorescencijos spektroskopijos praktinio taikymo pagrindais ir metodikomis, šviesolaidine ir standartine registravimo aparatūra, optinio mikroskopo sandara ir pritaikymu biologinių objektų vaizdinimui. Studentai laboratorijoje praktiškai išbando augalinių bandinių paruošimą spektroskopiniams tyrimams, išmoksta įvertinti augalinės kilmės pigmentų tirpalų optines savybes bei tinkamai parinkti parametrus tokių bandinių fluorescencijos registravimui. Laboratorinių darbų metu nustatinėjamas biologinių pigmentų bei fotochemiškai aktyvių molekulių fotostabilumas, atliekami fotocheminių reakcijų metu susidarančių fotoproduktų optinių spektrinių savybių tyrimai, matuojamas pigmentų fluorescencijos kvantinis našumas, įvertinamos jų sąveikos su biologinėmis makromolekulėmis. Laboratorijoje yra atskiras stendas skirtas biologinių bandinių vaizdinimui mikroskopu. Pasinaudojant kompiuterinėmis programomis, laboratorijoje galima atlikti modelinių fraktalinių sistemų savybių analizės bei jų simuliacijos eksperimentus, taip pat molekulių netiesinio sužadinimo modelinius eksperimentus.
 
Biofotonikos mokomoji laboratorija yra viena iš nedaugelio laboratorijų fizikos fakultete užsiimanti tarpdisciplininiais tyrimais, tad laboratoriniuose darbuose yra užduočių, susijusių su fizikos metodais, taikomais šiuolaikiniuose medicinos, biologijos, chemijos tyrimuose. Kone kasmet laboratorijoje vyksta mokslo populiarinimo ir edukaciniai užsiėmimai, kuriuose dalyvauja ne tik studentai, bet ir moksleiviai bei mokytojai iš įvairių Lietuvos mokyklų.
 

Laboratoriniai darbai

Renginių kalendorius

May 2022
MTWTFSS
« Apr   Jun »
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

Informacija

Konferencija